Aktualności - Tramp

Przejdź do treści
Informacja o wysokości składek na 2023 rok.

Zgodnie ze Statutem PTTK składkę za dany rok należy wnieść do dnia 31 marca danego roku.
Po tym terminie osoby, które nie opłaciły składki tracą prawa członka PTTK, a tym samym przestają być członkami kół PTTK (w tym TKŻ TRAMP).

Wysokości składek PTTK:
- składka normalna 75 zł / rok
- składka ulgowa 51 zł / rok
- składka ulgowa 36 zł / rok (ucząca się młodzież - do 26 roku życia)
- wpisowe normalne 21 zł
- wpisowe ulgowe 12 zł
- wpisowe ulgowe uczniowie - 9 zł

Składki na rzecz klubu TKŻ TRAMP
- składka normalna 25 zł / miesiąc
- składka ulgowa 11 zł / miesiąc (ucząca się młodzież - do 26 roku)

Uwaga! Każdy kto dokonuje opłaty osobiście w oddziale PTTK w Katowicach powinien wskazać , że opłata dotyczy koła nr 33 - Klub "Tramp" oraz poinformować skarbnika klubu o dokonaniu wpłaty.

Prosimy o terminowe opłacanie składek PTTK i składek klubowych.


Sezon żeglarski 2022 oficjalnie rozpoczęty!

Po dwóch pandemicznych latach wreszcie mogliśmy spotkać się tłumnie pod masztem na placu apelowym. 1. Maja, na chwilę przed południem, członek Klubu kol. Jacek Tkocz zameldował kol. komandorowi Romkowi Gacce gotowość Klubu do otwarcia. Punktualnie o godzinie 12.00, przy dźwięku wybijanych szklanek bandera została podniesiona, oznajmiając wszystkim wokół, że Sezon Żeglarski 2022 został w naszym klubie oficjalnie rozpoczęty.
Po apelu rozpoczynającym sezon nawigacyjny, członkowie Klubu zostali rozesłani z poleceniem udania się do pracy przy jachtach i na ośrodku, co wielu z nich od razu uczyniło.
Jako pierwsza na wodzie znalazła się w tym roku Omega nr 9, ale to Komandor (wraz ze swoim zespołem łodziowym) był pierwszym, któremu udało się wypłynąć w tym sezonie pod żaglami.
Mamy nadzieję, że kolejne ciepłe dni przyniosą wiele sił i motywacji klubowiczom, aby już w przyszły weekend wszystkie nasze łodzie znalazły się na wodzie.

Dzięki zaangażowaniu członków klubu, zobowiązani przepisami związanymi z wycinką drzew chorych i zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia, na terenie naszego ośrodka zostało zasadzonych 30 nowych drzewek.
Zgodnie z wymaganiami Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza zasadzone drzewka podtrzymują solidne, trudne do przeoczenia drewniane kratownice - również zgodne z wymaganiami Urzędu.
Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy dbać o nowe drzewa, a one będą pięknie rosły, dając nam w lecie odrobinę cienia.
Jesienią natomiast spadające z nich liście stworzą idealne schronienie dla jeży i innych drobnych stworzeń. Pamiętajcie proszę, że opadłe liście zatrzymują i magazynuje wodę w glebie, a zimą izolują i niwelują wahania temperatur, chroniąc rośliny przed przemarzaniem. Dlatego, jeśli chcecie wykonać prace na rzecz klubu - nie warto grabić ich wszędzie. Oczyszczenie głównej drogi, przejść i ścieżek wystarczy.


Wróć do spisu treści